PLUM TERMÉKEK VÁSÁRA

RENDELJEN ÁPRILIS VÉGÉIG AKCIÓS ÁRON!

Jelentkezzen be, majd kattintson a gombra!

 

SZABVÁNYOK

EGYÉNI VÉDŐESZKÖZÖKRŐL (PPE) SZÓLÓ RENDELET

Az új, 2016. március 9-én közzétett, 2016/425 PPE-rendelet 2018. április 21-től van érvényben, a korábbi 89/686/EGK irányelvet váltva fel.
Ez a rendelet az egyéni védőeszközökre vonatkozóan meghatározza a forgalomba hozatal feltételeit, a Közösségen belüli szabad forgalmazást és az alapvető biztonsági követelményeket, amelyeket az egyéni védőeszközöknek teljesíteniük kell a felhasználók egészségének és biztonságának védelme érdekében.
Egyéni védőeszköz: bármilyen felszerelés vagy eszköz, amelyet egy személy annak érdekében visel vagy tart, hogy az megvédje őt egy vagy több, az egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázattal szemben.

AZ EGYÉNI VÉDŐESZKÖZÖKET 3 KATEGÓRIÁBA SOROLJÁK A KÜLÖNBÖZŐ KOCKÁZATI SZINTEKRE ADOTT VÁLASZ SZERINT:

I. KATEGÓRIA: Minimális kockázatok

Ez az egyéni védőfelszerelés higiéniai szempontból vagy felületi sérülések esetén nyújt védelmet. A gyártók jogosultak maguk tesztelni és tanúsítani ezeket az eszközöket. A gyártó kijelenti, hogy a szóban forgó egyéni védőeszköz megfelel az irányelv követelményeinek. Ez az eszköz CE-jelöléssel van ellátva.

II. KATEGÓRIA: az I. és a III. kategóriában felsoroltaktól eltérő kockázatok

Ezt az egyéni védőeszközt egy független, jóváhagyott szervezetnek kell tesztelnie és tanúsítania.
Csak ezek a szervezetek jogosultak a CE-jelölés kiadására.

III. KATEGÓRIA: halállal vagy visszafordíthatatlan egészségkárosodással járó kockázatok

Ezt az egyéni védőeszközt egy független, jóváhagyott szervezetnek kell tesztelnie és tanúsítania. A gyártó minőségbiztosítási rendszerét is ellenőrizni kell.
Ezeket az egyéni védőeszközöket CE jelöléssel kell ellátni, az ellenőrzést végző szervezet azonosítószámával együtt.

SZABVÁNYOK

EN 388 SZABVÁNY

A mechanikai kockázatokra az EN 388 szabvány vonatkozik. A szabvány a teljesítményszinteket a következő elemek alapján határozza meg: kopásállóság, a vágással, továbbszakító erővel és szúrással szembeni védelem.
A szabvány változása elsősorban a vágással szembeni ellenállást meghatározó teljesítményre vonatkozik, célja annak lehetővé tétele, hogy az eredmények jobban tükrözzék a kesztyű védelmi képességének teljesítményét, és garantálják maximális szintű biztonságot; További változás, hogy kiegészültek a vizsgálatok a külső mechanikai hatások, beütődések elleni védelem tesztjével.

KORÁBBAN
A kesztyű vágással szembeni ellenállásának értékelésére alkalmazott módszer a Couptest.
A módszer a minta kis és állandó nyomással (5 N / körülbelül 500 g) történő átvágásához szükséges ciklusok (oda és vissza történő mozgások) számát méri.

JELENLEG
Az egyik változás, hogy a Couptest vizsgálatnál bevezették a pengék fokozottabb ellenőrzését, hogy ezáltal a módszer megbízhatóbb és egyben szigorúbb is legyen.
A másik az, hogy bevezették az EN ISO 13997 szabvány szerinti új vizsgálatot.
Amennyiben a penge nem válik életlenné a kesztyű anyagától, a Couptest teszt marad a referenciateszt. Természetesen az EN ISO 13997 szerinti TDM vizsgálat teljesítményszintjét is meg lehet jelölni opcionálisan.
Amennyiben a kesztyű anyagától a penge életlenné válik, akkor viszont az EN ISO 13997szabvány szerinti vizsgálat lesz a referenciateszt.
Ennek megfelelően megváltozott a kesztyűk jelölése: a piktogram alatt egy ötödik karakter jelent meg, hogy jelezze a kesztyű, az EN ISO 13997 szabvány szerinti TDM vizsgálata által meghatározott vágással szembeni ellenállás teljesítményszintjét.

A kopásállóság vizsgálatát már egy új, magasabb minőségű csiszolópapírral kell végezni (Klingspor PL31B Grit 180), amely megbízhatóbb eredményt ad.


en388

EN 13594: 2015 SZABVÁNY

en13594

A new optional test is introduced to meet the requirements of the impact test according to the EN 13594: 2015 standard. To pass the test, the mean transmitted force needs to be less than or equal to 7 kN with no single results greater than 9 kN. In the case where the glove passes the test, the letter P can be added at the end of the marking under the pictogram.

EN 407 SZABVÁNY

EN_407

EN 511 SZABVÁNY

EN_511

EN 374 STANDARD

EN_374_1

DEGRADÁCIÓS ELLENÁLLÁS

A listában található vegyi anyagok elleni védelem kijelentéséhez áteresztési, és mostantól degradációs vizsgálatot is kell végezni. A degradációs teszt eredményének meg kell jelennie a tájékoztatóban.

degradacios

EN 374-5 : 2016 SZABVÁNY

virus

ELECTROSTATIC DISCHARGE - ESD

Robbanásveszélyes területeken (ATEX zónák) vagy elektronikus eszközök összeszerelésekor elektrosztatikus töltéselvezető kesztyűt kell használni.

Jelenleg nincsenek szabványok az ESD kesztyűkre. Mivel az ATEX szabvány nagyon korlátozza az elektromos kisülésekkel kapcsolatos robbanásveszélyes kockázatokat, általában az elektrosztatikus disszipáció mérésével kapcsolatos.

esd-gloves

EN 60903:2003 - VILLAMOS FESZÜLTSÉG ELLENI VÉDELEM

en_60903

A feszültség alatti munkához használt szigetelő kesztyűk megfelelnek az EN 60903:2003 európai szabvány és az IEC 60903:2014 nemzetközi szabvány előírásainak. Az osztály kiválasztásakor fontos meghatározni a hálózati névleges feszültséget, amely nem haladhatja meg a maximális üzemi feszültséget. Többfázisú hálózatok esetén a hálózati névleges feszültség a fázisok közötti feszültség. A tesztfeszültség az a feszültség, amelyet a kesztyűre az egyes rutinvizsgálatok során alkalmaznak.

IDŐSZAKOS ELLENŐRZÉSEK:

Szigetelő kesztyűinknek nincs lejárati ideje, és mindaddig használhatók, amíg átmennek az IEC 60903 által javasolt időszakos ellenőrzéseken. Javasoljuk, hogy a használatban lévő kesztyűket hathavonta, a raktáron lévő kesztyűket pedig 12 havonta teszteljék; az ajánlott vizsgálati módszer a szemrevételezés és a dielektromos vizsgálat. További információ a használati utasításban található.

MINDEN HASZNÁLAT ELŐTT AJÁNLOTT ELLENŐRZÉS:

Minden használat előtt minden kesztyűt teljes szemrevételezéssel ellenőrizni kell. Használjon kézi légnyomás-berendezést a kesztyű teszteléséhez úgy, hogy felfújja, és így észleli az esetleges hibákat. Ha egy kesztyű hibás, a párját ki kell zárni a használatból, és egy képzett személlyel ellenőriztetni kell.

Az 1-4 védelmi osztállyal rendelkező szigetelő védőkesztyűket havonta időszakos darabvizsgálatnak, 00 és 0 védelmi osztályú kesztyűket minimum
légáteresztési próbának és szemrevételezésnek kell alávetni.

SZABVÁNYOK

EN ISO 20345 : 2011

Ez a szabvány határozza meg az általános célú biztonsági védőlábbelikre vonatkozó alap (SB) és kiegészítő/választható (S1 - S5) követelményeket.
A szabvány magába foglalja például a mechanikai kockázatokat, a csúszási ellenállást, a termikus kockázatokat és az ergonómiát.

cipo_s1p

CSÚSZÁSÁLLÓSÁG

src

TOVÁBBI SZABVÁNYOK

egyeb_cipo

ANTISZTATIKUS & ESD VÉDŐLÁBBELIK

esd

Egyes iparágakban nagyon fontos szempont az ellenőrizetlen elektromos kisülés (szikrák) kockázata potenciálisan robbanásveszélyes környezetben, vagy az érzékeny eszközök védelme. Ezekben a helyzetekben az elektrosztatikus kisülés (ESD) szabályozására vonatkozó szabvány érvényes: EN 61340-5-1. Az ESD cipő minimális elektromos ellenállása 100 kΩ (ugyanaz, mint az antisztatikus lábbelinél), a felső határ pedig 35 MΩ (3,5 x 107 ohm). Ez azt jelenti, hogy az ESD-kompatibilis cipő definíció szerint antisztatikus is.

SZABVÁNYOK

EN ISO 13688 - VÉDŐRUHÁZAT: ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEK

Ez a szabvány tartalmazza az alábbi jellemzőkre vonatkozó alapvető követelményeket:
• Ergonómia
• Kényelem
• Biztonság
• A ruhadarabok kompatibilitása más eszközökkel, vagy éppen a szettben viselésük meghatározása
• Az anyag tartóssága, elöregedése
• Jelölések és a magyar nyelvű tájékoztató előírásai
• A méret feltüntetése


Ez a szabvány egyedül nem használható, csak más szabványokkal együtt. E szabvány szerinti bevizsgálás nem minősíti a terméket védőruhának.

NF EN 14058 : 2017 - MÉRSÉKELTEN HIDEG IDŐVEL SZEMBENI VÉDELEM
-5°C FELETTI HŐMÉRSÉKLETEK ESETÉN

Az EN 343+A1 szabvány a csapadékos időjárás, mint például eső, hó, köd és a talajnedvesség hatása ellen védő ruházat anyagaira és varrataira vonatkozó követelményeket és vizsgálati módszereket írja elő.

munkaruha

NF EN 342 : 2017 - HIDEG ELLENI VÉDELEM  
5°C ALATTI HŐMÉRSÉKLETEK ESETÉN

Az EN 342 szabvány határozza meg a -5°C alatti nagyon hideg környezet hatásai (alacsony hőmérséklet, nedvesség és légáram) ellen védő ruházat teljesítménykövetelményeit és vizsgálati módszereit. Ilyen védőruházat lehet a testet takaró alsó és felső ruhadarabok összessége extrém hideg, hűtőházi körülmények között.

A szabvány két alapvető jellemzőt vesz figyelembe:

A hővel szembeni ellenállás, hőszigetelés határozza meg, hogy a ruházat mennyire tartja meg a hőt, ez végezhető a hőszigetelés mérésével (m2K/W-ban) mozgó helyzetű bábun (X1/Icler) vagy statikus helyzetben (X2/Icle). Minél magasabb az érték, annál jobban szigetel és véd a hideggel szemben.


A légáteresztő képesség határozza meg, hogy a ruházat milyen védelmet biztosít a széllel szemben, ez végezhető a különböző rétegek között átjutó légáram mérésével 100 Pa (Pascal) nyomáson. Minél alacsonyabb az érték, annál kevésbé légáteresztő a ruhadarab, de annál jobban szigetel a szél ellen.


A vízgőzzel szembeni ellenállással mérhető fel egy adott szövet vízgőzre vonatkozó áteresztése, azaz az a képessége, hogy elvezesse az izzadtságot. Minél magasabb az osztály (1-3), annál jobb a szövet lélegző képessége.


NF EN 343+A1 : 2007 - VÉDELEM ESŐ ELLEN

EN 14404 + A1 - TÉRDVÉDELEMRE VONATKOZÓ ELŐÍRÁSOK

Ez a szabvány tartalmazza a térdvédelemre vonatkozó követelményeket, leírja a vizsgálati módszereket és meghatározza a vonatkozó teljesítményszinteket. A térdelő helyzetben végzett munka fájdalmat, és/vagy sérülést okozhat; a térdvédők védik a felhasználó térdét, és megfelelő kényelmet biztosítanak a végzett tevékenység során. Fontos, hogy biztosítsák a térdre ható erők eloszlását is.

A védelem 4 típusa:
1. típus: a ruházattól független, a láb körül rögzíthető térdvédő
2. típus: habosított műanyag térdvédő, amelyet a nadrágszárak zsebeibe kell illeszteni
3. típus: a testhez nem rögzíthető térdvédők, melyet a felhasználó a munkája során maga helyez el. (ezek lehetnek külön-külön vagy a két térdre együtt használatos eszközök)
4. típus: kiegészítő funkciókkal rendelkező eszközök, mint például a felállást vagy a térdre ereszkedést segítő keretek, állvány vagy térdszőnyeg

A védelem 3 teljesítményszintje:
0. szint: Lapos padozat – nincs elvárt benyomódási ellenállás
1. szint: Lapos vagy egyenetlen padozat - az elvárt benyomódási ellenállás minimum 100N
2. szint: Nehéz munkakörülmények között, az elvárt benyomódási ellenállás minimum 250N

ISO 20471 - JÓLLÁTHATÓSÁGI RUHÁZAT

Az EN ISO 20471 szabvány határozza meg a jólláthatósági célú ruházatokra vonatkozó követelményeket, amelyek vizuálisan jelzik a dolgozó jelenlétét, különösen veszélyes körülmények között, éjjel és nappal egyaránt.


A nappali láthatóságot a jólláthatósági fluoreszcens háttér alapanyag fluoreszkáló színei biztosítják (sárga, narancssárga vagy piros). Ezek a színek, amelyek látszólag saját fényt bocsátanak ki, képesek az energia elnyelésére ultraibolya-közeli tartományokban, és azt látható fénnyé alakítják - így a visszavert fény sokkal fényesebb, mint az alapszínek.
Az éjszakai láthatóságot az ezüstszürke fényvisszaverő csíkok biztosítják: a festékben található üveg mikrogyöngyök bármilyen fénysugarat képesek visszaverni a fénykibocsátó forrás irányába, mint például a járművek fényszórói felé.
A csíkok körülölelik a testet, legalább 50 mm szélesek, a ruha aljától és egymástól is 50 mm-nél távolabb vannak, dőlésszögük legfeljebb ± 20 fok, minimális felületük a táblázat szerinti kell legyen.
Ezen kétféle típusnak az adott védőruházatban meglévő anyaghányada szerint a jelzőruházatok három osztályba sorolhatók.

jollathatosagi

Annak a ruhadarabnak, amely csak a törzset fedi (kötény, mellény) vagy a törzset és a kart fedi (kabát, dzseki, póló, stb.) legalább egy fényvisszaverő csíkkal kell rendelkeznie az öv résznél, amelyet még egy vízszintes, vagy két függőleges csík egészít ki. Ha az öltözet ujja miatt egy (vagy két) csík lehetetlenné tenné a törzs megkülönböztetését, akkor az ujjat egy (vagy két) karszalag jellegű csíkkal kell ellátni. Hosszú ujjú ruhadarab esetén a ruhaujjat két karszalag jellegű csíkkal kell ellátni.
Ha a ruházat a lábat fedi, akkor a mindkét nadrágszárt legalább két csíkkal kell ellátni.


A 3. besorolási osztályba sorolt ruházatnak feltétlenül fednie kell a törzset, és rendelkeznie kell fényvisszaverő csíkokkal ellátott ujjrésszel és/vagy hosszú nadrágszárral.
A láthatósági anyag legalább 50 ± 10%-át a ruhadarab elülső részén kell elhelyezni.
A tanúsításhoz továbbá szükséges színtartóssági (fluoreszcens és sötét) vizsgálatot végezni a mosással, vegyi tisztítással, fehérítéssel és/vagy vasalással kapcsolatosan, továbbá vízpárával szembeni ellenállási vizsgálatot is kell végezni.
A jól láthatósági ruházaton található piktogram a fentiek szerint tájékoztat a védelmi szintekről. Az új EN ISO 20 471:2013 szabvány szerint már csak a ruházat besorolási osztályait kell tartalmaznia a jelölésnek. Mivel a fényvisszaverő csíkoknak mindig a legmagasabb teljesítményszintet kell produkálnia, ezért az erre vonatkozó szintet értelemszerűen már nem tartalmazza a piktogram.


Javasolt ruházati besorolás kockázat szerint

*Passzív: közúton tartózkodó személy, aki nem vesz részt a forgalomban, és másra figyel, mint például közúti munkás vagy vészhelyzettel foglalkozó
személy.


Aktív: közúton tartózkodó személy, aki részt vesz a forgalomban és figyel a közlekedésre, mint például az úton haladó kerékpáros vagy gyalogos.

EN 17353 : 2020 - JÓLLÁTHATÓSÁG KÖZEPES KOCKÁZATÚ HELYZETEKRE

Az EN 17353 szabvány határozza meg azoknak az alvárásokat azokkal a jólláthatósági eszközökkel szemben, amelyek a felhasználó láthatóságát támogatják kevésbé jó fényviszonyok között, akár nappal, akár éjszaka.

A típus: napfényes körülményekre tervezett felszerelés - csak fluoreszcens anyagból készült termék

B típus: sötét körülményekre tervezett felszerelés - csak fényvisszaverő anyag használatával készült termék

B típus: napfényes és sötét körülményekre tervezett felszerelés - fluoreszcens és fényvisszaverő anyagok kombinációjából készült termék

jollathatosag_tablazat

A MEGFELELŐ LÉGZÉSVÉDELEM ESZKÖZ KIVÁLASZTÁSA

EGYSZER HASZNÁLATOS RÉSZECSKESZŰRŐS FÉLÁLARCOK

SZABVÁNYOK ÉS ELŐÍRÁSOK

MINDEN EGYSZER HASZNÁLATOS FÉLÁLARCUNK:

• Megfelel az EN 149:2001 szabványnak
• Nem gyúlékony
• Allergénekre tesztelt
• Nem használható olyan környezetekben, ahol az oxigén koncentráció kisebb mint 17%.

• Ezekre a védőeszközökre az EN 149:2001+A1:2009 európai szabvány vonatkozik
• Ezek teljesen, vagy nagyrészt magából a szűrőanyagból készültek, és több kategóriába vannak besorolva: FFP1, FFP2, FFP3

egyszerhazsnalatos


RÉSZECSKESZŰRŐ FÉLÁLARCOK JELÖLÉSE ÉS ALKALMAZÁSA

ffp
technologiak

SZABVÁNYOK

legzesvedelem_szabvanyok

JELÖLÉSEK A TERMÉKEN

GÁZSZŰRŐK TELJESÍTMÉNYE

gazszurok_teljesitmenye

A 300 g-nál nehezebb szűrőt nem lehet közvetlenül a félálarchoz csatlakoztatni, míg az 500 g-nál nehezebbet közvetlenül már a teljes álarchoz sem lehet.

A FÉL- ÉS TELJES ÁLARCOK SZŰRŐI

RÉSZECSKESZŰRŐK

Védelmet nyújtanak az olyan szilárd és folyékony részecskék ellen, mint a por, a füst, a hegesztésből származó füst, pára, mikroorganizmusok és radioaktív részecskék.
• A szűrő nem használódik el, hanem a részecskék és a lecsapódó páratartalom miatt eltömődik, aminek következtében megnövekedik a légzési ellenállás és így a felhasználó nehezebben veszi a levegőt a légzésvédőn keresztül.
• Radioaktív részecskék és mikroorganizmusok ellen a részecskeszűrő csak egyszer használható.
• A részecskeszűrőt le kell cserélni, amennyiben a felhasználó már nehezen veszi a levegőt a maszkon keresztül.

• Por: olyan szilárd részecskék, amelyek szerves és szervetlen anyagok kezelése során kerülnek a levegőbe. Származhat ásványi anyagokból, szénből, fából, gabonafélékből, vagy különböző szálakból (azbeszt, szilikát, üvegszál, stb.)
• Füstgázok: olyan fém részecskék, melyek egy elpárolgott fém lehűlésével és oxidációjával keletkeznek, amikor azok érintkezésbe kerülnek a levegőben található oxigénnel. Az ólom-oxid füstgázai például az ólom olvadása során, míg a vas-oxid gázok forrasztás közben keletkeznek.
• Füst: apró szén- és koromszemcsék, amelyek folyadékcseppekkel vegyülnek.


KOMBINÁLT SZŰRŐK

A kombinált szűrők mind a gázokat, mind a gőzöket, valamint a részecskéket egyaránt megszűrik. A levegő először áthalad a részecskéket blokkoló elemeken, majd azokon, amelyek megkötik a gőzöket, gázokat. A szűrőelem megállítja az olyan részecskék terjedését, mint a festék cseppek. Folyadékok permetezéséhez kombinált szűrők használata szükséges.


EGYBEÉPÍTETT SZŰRŐK

Védelmet nyújtanak a gáz halmazállapotú, illetve részecske-alapú szennyeződésekkel szemben.

virusok

SZABVÁNYOK

szemvedelem
jelolesek_1

A LENCSÉN LÁTHATÓ JELÖLÉS A KÖVETKEZŐKET JELZI:
a lencse skála- és kódszáma • gyártó azonosítója • optikai osztály • mechanikai védelem jele • CE-jelölés
1 - 1. optikai osztály (állandó hordásra ajánlott).
F - azt jelzi, hogy a szemvédő védelmet nyújt a kis energiájú és 45 m/s sebességű részecskék ellen.
Az 2-1.2 skálaszámmal jelölt lencsék a káros UV sugárzás 99%-át kiszűrik 380nm-ig, de nem jelentenek védelmet a napsugárzás ellen.

UV-A ÉS UV-B SUGÁRZÁSSAL SZEMBENI VÉDELEM

Az ózonréteg védő hatásának csökkenése miatt egyre fontosabb a nap sugárzása elleni védelem. A szem (és a bőr) nagyon érzékeny az ultraibolya (UV) spektrum nagy energiájú sugárzására. Az UV-sugárzás elleni védelem még felhős időben is alapvető fontosságú, mert a felhők ugyan a látható fényt elnyelik, de az UV-sugárzás nagy részét átengedik.

A szem még inkább ki van téve az UV-sugárzásnak hegyi környezetben, vagy olyan helyeken, ahol az UV-sugarakat a hó, a víz, a homok, a világos falak, ablakok vagy tükrök visszaverik (például: a víz az UV-sugarak 5 -10%-át veri vissza; a homok 20%;-át, a hó 85%-át). Mindezeken túl a hegyekben ahogy nő a magasság, 1000 méterenként 10%-kal nő a beérkező UV-sugárzás mennyisége. Ezért fontos, hogy LUX OPTICAL és Coverguard védőszemüvegeink az UV-sugarak 99,9%-át kiszűrik.

POLARIZÁLT LENCSÉK
A polarizált szűrők nagyobb kényelmet biztosítanak azokon a helyeken, ahol a fény jobban visszaverődik (üvegfalú épületek, vízfelszín, világos homok, hó...) és viselésük során nő a domborzat- és kontrasztérzékelés.

UV400
Kiegészítő védelem az ultraibolya (380 nm) sugárzást követő kék fény ellen 400 nm-ig, igazolt 100%-os UV-szűrés.

IR
A földet érő napsugárzás energiájának fele esik a termikus infravörös tartományba. A hegesztési munkákkal együtt járó infravörös sugárzás elsősorban hőhatása révén károsíthatja a retinát, esetleg fotokémiai folyamatok elindításával okozhat látáskárosodást.

AZ EN12312-1 SZABVÁNYNAK MEGFELELŐ NAPSZEMÜVEGEK
A napfény ellen védő szemüvegeket arra tervezték, hogy megvédjék viselőjüket a napsugarak veszélyes hatásaitól.

UV_vedelem
figyelem

EURÓPAI SZABVÁNYOK

A 2016/425 sz. új európai rendelet szerint az egyéni hallásvédő eszközök az egyéni védőeszközök 3. kategóriájába tartoznak. Ide sorolható minden olyan egyéni védőeszköz, mely megvédhet a halálos kimenetelű, vagy súlyos, visszafordíthatatlan egészségkárosodást okozó munkahelyi balesetek hatása ellen. Minden terméknek rendelkeznie kell tanúsító szervezet által kibocsátott CE vagy EU típustanúsítvánnyal, valamint alá kell vetni a minőségére vonatkozó gyártás-, vagy termékellenőrzéseknek.
Minden egyéni védőeszközt a vonatkozó európai szabvány által meghatározott előírások szerint egyértelmű és teljes jelöléssel kell ellátni, továbbá azokat a magyar nyelvű tájékoztatóval, karbantartási és kezelési utasításokkal együtt kell forgalomba hozni.

fiulvedelem

FIND THE APPROPRIATE HEARING PROTECTION

Following parameters have to be considered:

  • Identification of the nature of noise: stable, fluctuating, intermittent , pulse
  • Measurement of the noise at workplace: Intensity (dB) and volume (Hz)
  • Definition of the exposure time
  • Calculation of the reduction level needed

EMPLOYER'S DUTIES

In the workplace, the noise exposure limit values , which must not be exceeded, principally pertains to a daily or weekly exposure of 87 decibels (dB), taking into account any attenuation from hearing protection.

The exposure action values , the decibel level at which an employer must take certain actions, are set at a daily or weekly exposure of 80 dB (lower value) and 85 dB (upper value).

MINIMUM REQUIREMENT RELATIVE TO NOISE PROTECTION AT WORKPLACE

temps_bruit

dB(A) = It is an A weighted decibel which is a unit of sound pressure level to measure environmental noise. Sound level meters are programmed to measure dBA, with «A» being a factor applied to reflect how the human ear would hear and interpret the sound being measured.

MARKING DESCRIPTION

description_marquage_auditif

HOW TO READ ATTENUATION INDEX AND VALUES

indice_attenuation

SPECIFIC APPLICATIONS TO FOOD INDUSTRY

People working in food industry have special needs :

  • Good hearing protection
  • Earplugs can be tracked if dropped in food preparations.


The earplugs 30210, 30211 and 30212 have a stainless steel ball diameter 2.75 mm) inside the stem.
It allows trailing the earplug with a metal detector. The earplugs are blue, the only colour that cannot be found in food .

STANDARDS

Normes_casques

STANDARDS REQUIREMENTS FOR SKULL PROTECTION

Exugences_normes_casques

DISTINCTIVE PERFORMANCES FOR SPECIFIC USES

test_casques

PROTECTION LEVEL

LOW LEVEL OF PROTECTION

HIGH LEVEL OF PROTECTION

TYPE 6

Limited liquid chemical products protection

TYPE 5

Chemical particles protection

TYPE 4

Particletight

TYPE 3

Watertight

TYPE 2

Limited gaztightness

TYPE 1

Gaztight

STANDARDS

Before any use, a risk analysis must be carried out by a health and safety expert.

He will take into account the types of exposures with which the worker may be confronted (solid and liquid chemicals, gases, infectious agents, radioactive particles, ATEX zone, etc...).

normes_tidy_1
normes_tidy_2
normes_tidy_3
normes_tidy_4

Chemical performances

risques_tidy

Mechanical performances

meca_tidy
meca_tidy_2

PRINCIPES GÉNÉRAUX DU TRAVAIL EN HAUTEUR

When we talk about Fall Protection, the image that often comes to mind is a worker using a full body harness, ie a Personal Fall Arrest System (PFAS).

This is actually the last method to consider when you plan work at height. Your first step should be trying to eliminate the fall hazard altogether.

AVOID work at height –– (also called engineering out the hazard) meaning working as much as possible from the ground, using extending tools instead of a ladder, lowering something to ground level before repairing it, or for example using drones to get high vantage points.

This can require modifying the work process or work area to eliminate the need to work at height.

PREVENT a fall using Collective Fall Prevention systems collective fall prevention systems such as guardrails, handrails, ladder cages, mobile elevating work platforms (MEWP)...

PREVENT a fall using Personal Fall Prevention systems fall restraint systems, to prevent people getting close to an unprotected area

The logic of the hierarchy of controls favours permanent rather than temporary equipment in collective protection. Similarly, CPE take precedence over PPE.

MINIMIZE consequences of a fall (Fall Arrest)– with a Personnal Fall Arrest Systems using a harness, energy absorbing lanyard and anchor point to minimise the risks and consequencs of a fall (especially the arresting force).

Fall arrest equipment will not prevent a fall from occurring and Personnal Fall Arrest systems are therefore the least preferred methods of working at height.

They should be used in situations where it is not practicable to arrange for the work to be done from a more suited surface, such as fixed or temporary work platform.

Personnal Fall Arrest Systems with limited freefall should be favored. For example working with an anchor point located directly above the head and using a self-retracting lifeline rather than working with a shock absorbing lanyard connected at foot level.

STANDARDS

EN 341: DESCENDER DEVICES FOR RESCUE

EN 353: GUIDED TYPE FALL ARRESTERS

  • EN 353-1: including a rigid anchor line
  • EN 353-2: including a flexible anchor line

EN 354: LANYARDS

EN 355: ENERGY ABSORBERS

EN 358: BELTS AND LANYARDS FOR WORK POSITIONING OR RESTRAINT

EN 360: RETRACTABLE TYPE FALL ARRESTERS

EN 361: FULL BODY HARNESSES

EN 362: CONNECTORS

EN 363: PERSONAL FALL PROTECTION SYSTEMS

EN 364: TEST METHODS

EN 365: GENERAL REQUIREMENTS FOR INSTRUCTIONS FOR USE, MAINTENANCE, PERIODIC EXAMINATION, REPAIR, MARKING & PACKAGING

EN 397: INDUSTRIAL SAFETY HELMETS

EN 795: ANCHOR DEVICES

  • Class A : Structural anchors
  • Class B :Transportable temporary anchor devices (CE)
  • Class C :Anchor devices employing horizontal flexible lines
  • Class D :Anchor devices employing horizontal rigid anchor rails
  • Class E :Dead weight anchors (CE)

EN 813: SIT HARNESSES

EN 1496: RESCUE LIFTING DEVICES

EN 1497: RESCUE HARNESSES

EN 1498: RESCUE LOOPS

EN 12278: PULLEYS

CLEANING, INSPECTIONS AND MAINTENANCE

CLEANING, MAINTENANCE AND STORAGE

  • STORAGE

The storage location should be a cool, dry, and clean environment, out of direct sunlight; a locker or tool crib is recommended. Protective bags that come with the equipment should be used.

  • CLEANING

Excess grease, dirt and grime should be removed. Most soft and hardware can be washed with mild soap, water, and a rag. The equipment should be dried with a rag and left to hang, out of direct sunlight.

IN CASE OF FALL

After a fall, systematically dispose of ALL PPE of the system and inspect the anchor in the case of a fixed anchor or a permanent lifeline. Some equipment, such as self retracting lifelines can be repaired by a maintenance center approved by the manufacturer.

MAINTENANCE

While textile equipment such as harnesses, lanyards, ropes, or metal products such as connectors/karabiners cannot be repaired, mechanical devices and some products can be serviced to ensure optimum performance and can be repaired.

Fall Protection equipment should not be taken apart, modified or repaired in-house. Additional servicing should only be performed by factory authorized centers.

  • Self Retracting Lifelines in cable or webbing above 6 m
  • Tripods
  • Winches

Contact us for the maintenance or repair of your mechanical fall arresters

INSPECTIONS

A) PRE-USE CHECK

All fall protection equipment should be inspected by the user prior to each use for wear, damage and other deterioration.

If there is any doubt about the condition of PPE, refer to a competent person and if in doubt, discard it.

B) PERIODIC INSPECTION

    WHY? The regulation

    Personal Protective Equipment against falls from height must be checked periodically every twelve months at the maximum, in accordance with the EN365 standard "Personal protective equipment against falls from a height. General requirements for instructions for use, maintenance, periodic examination, repair, marking and packaging". This is  also one of our manufacturer requirements.


    This is an obligation of the user.

    WHAT? Products to be inspected

    ALL Personal Fall Protective Equipment is subject to a mandatory inspection, so all Coverguard fall protection items are concerned: Full body harnesses - Lanyards - Rope grabs - Webbing or cable retractable fall arresters - Connectors and karabiners - Anchors - Tripods and winches for confined spaces

    WHEN? The frequency

    At least once each twelve months. The 12 month period runs from the date of first use of the equipment, which must be recorded in the safety register. If there is no record of the date of first use in the safety register, the date of purchase or date of manufacture would be taken into account. This control is documented and recorded.

    We recommend to have your Personal Fall Protective Equipment inspected at the slightest doubt and after intensive use.

    WHO? A competent person

    According to EN365: "A person who is aware of current requirements for periodic inspection, of the manufacturer’s recommendations and instructions issued for the relevant component, subsystem or system." We carry out the verification of our Fall Protection equipment, contact your Coverguard representative !